« Tagasi

Vändra Gümnaasiumis anti üle 2016. aasta keeleteokonkursi auhinnad

17.märtsil andis haridus- ja teadusminister Mailis Reps Vändra Gümnaasiumi aulas üle auhinnad eelmise aasta parima keeleteo eest.

Konkursil võitis peaauhinna «Eesti kohanimeraamat», rahvaauhinna pälvisid Säutsupääsukese kalambuurid sotsiaalmeedias. Konkursil märgiti ära veel kaks mullust keeletegu: «Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi» ja Vikerraadio «Keelesaade».

Keeleteo auhind anti tänavu välja üheteistkümnendat korda, laureaatide väljakuulutamine on osa iga-aastasest emakeelepäeva tähistamisest. Konkurss toimub Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Emakeele Seltsi koostöös. Peaauhinna otsustavad taasiseseisvunud Eesti haridus- ja teadusministrid, rahvaauhind selgitatakse avaliku hääletuse teel.

Keeleteo konkursiga tunnustatakse tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist.

Aktuse korraldasid koostöös Vändra Gümnaasium ja Vändra Muusikakool. Päeva juhtisid noored Lydia Koidula ja Carl Robert Jakobson.

Keeletegu 2016 pidulik aktus on järelvaadatav siin.