« Tagasi

Teisipäeval, 9.05.2017.a heisatakse Eesti ja Euroopa Liidu lipud

Teisipäeval heisatakse Euroopa päeva puhul Eesti ja Euroopa Liidu lipud. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Euroopa Liidu lipu heiskavad koos Eesti lipuga Riigikogu, Vabariigi President, Vabariigi Valitsus, Riigikohus, Riigikontroll, õiguskantsler, ministeeriumid, Eesti Pank, Kaitseväe Peastaap, maavalitsused ja omavalitsusorganid. Eesti ja Euroopa Liidu lipud võivad heisata ka kõik teised.

Euroopa päev on pühendatud rahule, demokraatiale ja Euroopa ühtsusele. 9. mail 1945 oli esimene rahupäev Euroopas pärast II maailmasõda ja sellega mälestati kõiki sõjas hukkunuid. Rahupäeva viiendal aastapäeval tegi Prantsusmaa välisminister Robert Schumann ettepaneku ühendada Prantsusmaa, Saksamaa ja teiste Euroopa riikide söe- ja terasetootmine. Sellega sai alguse Euroopa lõimumine ja Euroopa Liit.

Lippude heiskamisel tuleb kinni pidada lippude kooskasutamise reeglitest. Eesti ja Euroopa Liidu lipu koos heiskamisel paigutatakse Eesti lipp alati aupositsiooni ning kaheses lipurivis paigutub Euroopa Liidu lipp Eesti lipust paremale (vaataja poolt vaadatuna vasakule). Euroopa Liidu lipu kasutamise kohta vaata täpsemalt Riigikantselei veebilehelt riigikantselei.ee/euroopalipp.

Lipupäeval palume teil ehtida asutuste hooned lippudega, see tähendab, et heisake Eesti ja Euroopa Liidu lipud asutuste kõikidesse tühjana seisvatesse lipumastidesse ning -vardahoidjatesse. Lipud heisatakse päikesetõusul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb lipp pimedal ajal valgustada.

Küsimuste tekkimisel võtke palun ühendust Riigikantseleiga.

Gert Uiboaed
Riigikantselei sümboolikanõunik
693 5683
5326 8866