15.12.15

 

 

Koerte ja kasside pidamise eeskiri sätestab koerte ja kasside pidamise nõuded Vändra alevi haldusterritooriumil.

Koerte ja kasside pidamise eeskiri

 

Head lemmikloomade omanikud!

 
Saabumas on taas periood, mil meie kodukohale omast vaikust hakkavad täitma aastavahetust tähistavad raketipaugud. Nagu olete märganud, kostub ilutulestikku juba kaua enne jõulegi, rääkimata jõulupühade ja aastavahetuse vahelisest perioodist. 
 
Tuletame meelde, et enamus lemmikloomi on sellisest paugutamisest väga  häiritud. Teada on, et palju lemmikuid, eriti koeri, kes jäetakse niisugustes oludes üksi ja hooletusse, on hirmuga kodudest põgenenud. 

Palve Teile,

kes te olete võtnud nõuks oma elu ja kodu jagada loomaga, leidke pühade perioodil rohkem aega ja tähelepanu oma lemmikute jaoks. Kui vähegi võimalus, korraldage oma elu nii, et loom saaks olla kindlas kohas ja võimalikult palju teie läheduses. Kui seda võimalust pole, kontrollige kindlasti üle õues elavate koerte aedikute seisund või keti ja selle kinnituste olukord. Ärritunud looma jõud on ettearvamatu ning ehmatusest tingitud järsk hüpe võib kergesti halva ühenduse lõhkuda ja looma ongi kadunud. Hullem on olukord veel siis, kui koer põgeneb kodust koos järele lohiseva ketiga, mis on talle suureks ohuks, sest suure tõenäosusega võib Teie koer selle tõttu jääda kinni võssa või pika heina sisse. Sellist lõppu ei soovi me endi lemmikutele keegi.
 
 
Piret Müür, Vändra Alevivalitsuse arendus- ja õigusnõunik
 
 
 
 

 

Toimetaja: ANU SILLANDI